RasTiimi

Suunnistuksen erikoisseura. "Ne pärjää, jotka harjottelee."

Kirjoittaja: Teemu Vedenpää (sivu 1/2)

Torstairastit Pitkäkangas 30.8.2018

D-rata
Iida Harmaala ei aikaa
Jani ja Merja Tytärniemi ei aikaa

C-rata
Pentti Kumara 32 min
Eila Tiitto 31 min
Juhani Kuha ei aikaa

B-rata
Kari Allonen 1h 30min
Juho Salmela 48 min
Päivi Lassila 56 min

Iltarastit Numerokalliolla 18.9.2018

tulokset

väliajat

Paidan voitti Liinu Tiainen

Mitalin voitti Helmi Rajala

Torstairastit Somerossa 2.8.2018

Elokuun alun torstairastit to 2.8. suunnistettiin Somero, Vähäperän alueella. Hellekeli oli lannistanut suunnistajat. Neljä kovakuntoisinta kiersi radat. Ratamestari Timo Seppälä.

C-rata

Esko Hirviniemi 1.39.09

Mari Seppälä ilman aikaa

B-rata

Anssi Koirikivi  43.29

Jorma Koirikivi 1.20.55

Torstairastit Numerokalliolla 28.6.2018

Pikku sateesta huolimatta paikalle ilmaantui mukavasti suunnistajia.

D-rata
Siru Koskela ja Vilma Olkkonen 39:26
Saara Ranua 32:49

C-rata
Alena Ryda 38:03
Eero Korhonen 41:07
Anne Keltamäki 43:51
Eveliina Keltamäki 43:51
Topias Keltamäki 43:51
Olli Tiitto 34:50
Jaana ja Henna Karsikas 50:04
Esko Hirviniemi 45:50
Juha Uusivirta 40:43
Jaana Hyvönen 34:37
Eila Tiitto 37:39

Riitta Uusivirta 52:41

Maija Kinnunen 52:38

B-rata
Iina Koskela 59:05
Jorma Koirikivi 45:34
Raimo Karsikas ja Milla Ollonen ilman aikaa
Risto Uusivirta 31:24
Katariina Tiitto 41:26
Johanna Tiitto 41:23
Robert Hyvönen 49:45
Paavo Kopola ja Elli Salonen 1:17:17

Torstairastit Kantinkankaalla 17.5.2018

Kantinkangas 17.5. Rauli Koskela

A-rata

Nivala Jarmo ei aikaa
Tero Kokkoniemi 27:48
Johanna Tiitto 28:38
Roope Hyvönen 26:22
Risto Uusivirta 26:36
Anssi Koirikivi 21:59
Elisa Parkkinen 36:29
Harri Parkkinen 35:56

B-rata

Jessica Koskela 39:46
Annimaria Mäkikyrö 33:10
Jaana Hyvönen 35:42
Riina Hyvönen 35:16
Jari Niskakoski 29:51
Juhani Povelainen 23:03
Juha Uusivirta 40:16
Rauno Huhmarniemi 37:21

C-rata

Alena Ryda 32:08
Ilmari Kokkoniemi 48:54
Katariina Tiitto 57:51
Ville Hannula 49:06
Sofia Hannula 57:51
Eero Korhonen 19:06
Esko Hirviniemi 24:59
Riitta Uusivirta 34:48
Pekka Uusivirta 34:47

Torstairastit 10.5. Somerossa

Helatorstaina suunnistettiin Tiittojen suunnittelemilla radoilla.

D-rata
Sofia Hannula 18.26
Anni Hannula 17.35
Ville Hannula 15.46

C-rata
Eero Korhonen 36.19
Esko Hirviniemi 54.55
Ilmari Kokkoniemi 1.03.02
Paavo Kokkoniemi 1.03.26
Eila Tiitto 45.28
Pekka Uusivirta 55.08
Riitta Uusivirta 55.13

B-rata
Juhani Kumpusalo 49.20
Risto Uusivirta 33.40
Anssi Koirikivi 32.43
Tero Kokkoniemi 1.15.41
Elisa Parkkinen ilman aikaa
Rauno Huhmarniemi Ilman aikaa
Teuvo Olkkonen Ilman aikaa

Torstairastit 3.5. yläasteella

Tulokset:

B-rata n.3km

Ilmari Kokkoniemi 38:25
Paavo Kokkoniemi 38:45
Eeva Kokkoniemi 38:40
Johanna Tiitto 16:32
Katariina Tiitto 16:49
Eero Korhonen 20:42
Jaana Hyvönen 21:50
Riina Hyvönen 21:40
Laura Keskitalo 17:10
Anssi Koirikivi 12:22

C-rata n.1,7km

Pauli Kokkoniemi 30:20
Venla Kokkoniemi 30:20
Tero Kokkoniemi 30:20
Eila Tiitto 11:55

Torstairastit 26.4. yläasteella

Kevään ensimmäiset torstairastit järjesti Riitta Mattila
Tulokset
B-rata
Alena Ryda 33.36
Teemu Vedenpää 19:55
Juha Jokikuona 18:45
Päivi Lassila ilman aikaa

Hisu SM kisoista kulta ja hopea Sotkamosta

Keskimatka 17.2.  Riitta Mattila 2. Mukana myös Päivi Lassila ja Arja Nuolioja.

Viesti 18.2. kultaa joukkueella Päivi Lassila, Riitta Mattila ja Arja Nuolioja.

Torstairastit 14.9.2017 peruttu

Vanhemmat artikkelit