RasTiimi

Suunnistuksen erikoisseura. "Ne pärjää, jotka harjottelee."

Kirjoittaja: Riitta (sivu 1/14)

Torstairastit Sauvissa 23.8.2018

Torstairastit 23.8.2018 Sauvi, ratamestarina Veijo Tahkokorpi

B-rata

Timo Karvonen 41.45

Kari Allonen 1.06.35

Jorma Koirikivi 1.04.07

Pävi Lassila –

Essi Olkkonen –

C-rata

Raimo Karsikas 1.13.49

Eila Tiitto 1.27.49

Eero Korhonen 1.08.55

Juhani Kuha   –

D-rata

Jaana Karsikas –

Pohjanmaan Polkujuoksu CUP palkintojen jaosta 18.8.2018

Iltarastit Hiidenhovissa 14.8.2018

tulokset

väliajat

Paidan voitti Teuvo Olkkonen

Mitalin voitti Ville Hannula

SM kultaa RasTiimille

Päivi Lassila voitti SM kultaa Saarijärvellä pyöräsuunnistuksen erikoispitkällä matkalla D50 sarjassa.  Onnittelut Päiville!🥇🌹🌻 Hieno suoritus!

KRV

Torstairastit Haagassa 21.6.2018

Torstairastit 21.6.2018 Eero Korhonen oli tehnyt haastavat rastit. Kiitos Eerolle. Ilma oli hyvä

B-rata
Raimo Karsikas ja Milla Ollonen 1.29.16
Risto Jääskeläinen 1.28.34
Jaana Hyvönen 1.26.16
Juha Uusivirta 1.35.50
Risto Uusivirta 38.32
Mari Seppälä 1.23.02
Jorma Koirikivi 1.09.17
Juhani Kumpusalo 1.04.23
Robert Hyvönen 1.01.16
Johanna tiitto 1.01.08
Riitta Uusivirta 1.43.41
Risto Lassila 1.23.52

C-rata
Raimo Aho 1.02.23
Jari Niskakoski ilman aikaa
Esko Hirviniemi 1.06.12
Eila Tiitto 46.12
Olli Tiitto 41.12
Jessika Koskela ilman aikaa

D-rata
Siiri Finnilä ja Jaana Karsikas 28.04
Sofia Hannula 35.36

Torstairastit 14.6.2018 Pitkäkankaalla

Ainon järjestämät torstairastit olivat kevään ennätys. Hienot rastit, kiitos Aino.

B-rata
Tapani Keskitalo 1,03,14
Teemu Vedenpää 1,17,27
Risto Uusivirta 52,42
Anssi Koirikivi 40,17
Juha Uusivirta ilman aikaa
Risto Lassila 1,41,32
Raimo Karsikas ja Milla Ollonen 1,46,13
Tero Kokkoniemi 1,09,36
Johanna Tiitto 1,18,23
Katariina Tiitto 1,16,44
Arto Väisänen ja Sirpa Masalin 1,53,28
Jukka Korhonen 1,18,51
Elisa Parkkinen 1,24,26
Rauno Huhmarniemi ilman aikaa
Raimo Aho ilman aikaa
Timo Karvonen ilman aikaa
C-rata
Alena Ryda 56,20
Eero Korhonen 1,00,02
Eeva Kokkoniemi 58,20
Ilmari Kokkoniemi 58,20
Eila Tiitto 42,06
Olli Tiitto 42,15
Jani, Merja ja Pasi Tytärniemi 1,27,06
Riitta Uusivirta 49,44
Päivi Lassila 32,51
Esko Hirviniemi 1,02,28
D-rata
Pekka Uusivirta 25,50
Paavo Häkkilä 1,07,59
Helmi Mattila 28,17
Leena Korhonen 32,59
Eero Åvist 17,29

Torstairastit Somerossa 7.6.2018

B-rata:

Elli Salonen 54.40

Milla Ollonen Raimo Karsikas 1.07.20

Kokkeli 39.53

Timo Seppälä 40.40

Riitta Uusivirta

 

C-rata

Eero Korhonen 41.28

Esko Hirviniemi 53.07

Aleksi Salmela

 

D-rata

Sofia Hannula 47.50

Iltarastit Somerossa 29.5.2018

tulokset

väliajat

Paidan voitti Esko Ypyä

Mitalin voitti Eino Eerikäinen

Torstairastit Pitkälläkankaalla 24.5.2018

TORSTAIRASTIT  24.5.2018 PITKÄKANGAS Teuvo Olkkonen

C-rata

Riitta Uusivirta 54:28
Aleksi Salmela 33:59
Esko Hirviniemi 37:01
Sofia Hannula 1,02:58
Pekka Uusivirta 54:07

B-lyhyt

Raimo Karsikas 1,02:29
Raimo Aho 1,01:00
Juhani Povelainen 57:31
Eero Korhonen 52:52
Eila Tiitto 49:46
Katariina Tiitto 49:52

B-pitkä

Tero Kokkoniemi 51:22
Petteri Arovainio 56:24
Annimaria Mäkikyrö 1,06:35
Tapani Keskitalo 57:37
Tero Seppälä 38:35
Anssi Koirikivi 33:39
Juha Uusivirta 1,37:06
Johanna Tiitto 50:07
Jouko Hautamäki ei aikaa
Jukka Korhonen ei aikaa

Vanhemmat artikkelit