RasTiimi

Suunnistuksen erikoisseura. "Ne pärjää, jotka harjottelee."

Ajankohtaista

Haapajärvi 7.

Maakuntaviestisuunnistus 19.8 Kannuksessa

Haapajärvi 1 suunnisti sijalle 7. kovan ankkuritaiston jälkeen. Kakkosjoukkue oli 17.

tulokset

Pitkäkangas Trail Run tulokset

Tulokset

Maakuntaviestisuunnistus Kannuksessa 19.8

Juoksujärjestykset:

Haapajärvi 1

  1. Johanna Tiitto
  2. Riku Koirikivi
  3. Katariina Tiitto
  4. Tapani Keskitalo
  5. Risto Uusivirta
  6. Anssi Koirikivi

Haapajärvi 2

  1. Vesa Koirikivi
  2. Robert Hyvönen
  3. Päivi Lassila
  4. Laura Keskitalo
  5. Jorma Koirikivi
  6. Aino Jääskeläinen

Pohjanmaan Polkujuoksu CUP palkintojen jaosta 18.8.2018

Iltarastit Hiidenhovissa 14.8.2018

tulokset

väliajat

Paidan voitti Teuvo Olkkonen

Mitalin voitti Ville Hannula

SM kultaa RasTiimille

Päivi Lassila voitti SM kultaa Saarijärvellä pyöräsuunnistuksen erikoispitkällä matkalla D50 sarjassa.  Onnittelut Päiville!🥇🌹🌻 Hieno suoritus!

AM-kisat 11.-12.8.2018

Tervetuloa nauttimaan kangasmaastoista Hiidenhovissa!
Luvassa nopeaa juoksua, hikisiä ylämäkiä ja älyä vaativia rastipisteitä.

Hiidenhoviin opastus Haapajärven keskustasta liikenneympyrästä, josta ajomatka kisakeskukseen 21.8km.

Osoite Latvastentie 956 Pyhäjärvi.  Hiidenhovi kartalla

Lähdöt molempina päivinä klo 11 alkaen.

Viestijoukkueet ja juoksujärjestykset

Kuvia

 

AM -pitkä ja viesti- kilpailukutsu

Valvojan lausunto

RTM lausunto

Kilpailuohje

Lähtöajat

Tulospalvelu

Lähtöä odotellessa

Suunnistajat metsässä

KRV

Iltarastit Somerossa 29.5.2018

tulokset

väliajat

Paidan voitti Esko Ypyä

Mitalin voitti Eino Eerikäinen

Lahti-Hollola Viestin tulokset 2018

Venlojen Viesti

(6,2+6,2+5,4+7,9)

192) RasTiimi 1 FIN 3.35.34 (Aino Jääskeläinen 47.00/178., Roosa Lassila 51.20/197., Katariina Tiitto 45.43/195., Johanna Tiitto 1.11.29/192.)
394) RasTiimi 2 FIN 4.10.05 (Tiia Olkkonen 48.39/226., Laura Keskitalo 59.42/353., Jaana Hyvönen 1.08.18/506., Jessica Koskela 1.13.23/394.),

Jukolan Viesti

(11,0+11,9+12,7+8,8+8,7+10,8+15,1)

220) RasTiimi 1 FIN 10.33.31 (Risto Uusivirta 1.05.46/40., Matti Keskitalo 1.25.18/110., Anssi Koirikivi 1.24.15/81., Teemu Vedenpää 1.25.26/142., Petteri Arovainio 1.17.02/158., Juha Jokikuona 1.30.19/174., Lauri Gummerus 2.25.22/220.)
613) RasTiimi 2 FIN 12.40.15 (Tero Kokkoniemi 1.45.00/1050., Rauli Koskela 1.54.13/941., Kari Mattila 1.50.32/727., Vesa Koirikivi 1.39.48/740., Tapani Keskitalo 1.21.17/634., Robert Hyvönen 2.02.36/652., Riku Koirikivi 2.06.45/613.)
941) TosiMiehet 1 FIN 14.01.48 (Riitta Mattila 1.50.44/1247., Aija Tilvis 2.06.06/1225., Aino Jääskeläinen 2.11.17/1161., Päivi Lassila 1.36.16/1021., Piia Laitala 1.56.38/1026., Kaisu Soivio 1.45.52/937., Arja Nuolioja 2.34.51/941.)

Telttapaikkoja on varattu kaksi kappaletta KG04 KG11

 

« Vanhemmat artikkelit